שירים לחתונה

מדריך השלם לבחירת שירים לחתונה

החתונה שלכם אוטוטו מגיעה, ואתם עדיין שוברים את הראש איזה שירים לחתונה תשמיעו בשלבים השונים של האירוע. לכל תקליטן יש מלאי גדול במיוחד של שירים ממנו תוכלו לבחור, אך לפעמים יותר מידי שירים יכולים רק לבלבל. במאמר הבא ננסה לעשות לכם סדר ולסייע לכם לבחור את השירים המתאימים ביותר לחתונות.

אז קודם כל נאמר כי רצוי לקחת את הדברים בפרופורציה. המשך הזוגיות שלכם לא תלוי בכלל בשירים שתשמיעו בחתונה. מדובר על תהליך מהנה שאמור לסייע לכם ליצור את האווירה בה אתם מעוניינים בחתונה. האפשרויות הן אין סופיות, בין אם מדובר על מוזיקה לועזית, ישראלית, ישנה או חדשה, עם מילים, בלי מילים ועוד.

כמה טיפים חשובים לבחירת שירים לחתונה

אתם שניים ומן המתבקש שיהיה לכם טעם שונה במוזיקה, לכן, רצוי לגלות סובלנות האחד כלפי השני ולמצוא את העמק השווה שיהיה מוסכם על שניכם. מומלץ מאוד לבחור שירים שאתם תמיד מרגישים איתם טוב, שכן הזיכרון מאותו ערב ילווה אתכם לאורך כל חייכם.

זכרו שניתן לערוך כל שיר, להפוך אותו לקצבי יותר, איטי יותר, להוריד לו את המלל, לחתוך התחלות ארוכות מידי וכדומה.

ועכשיו לשירים עצמם – בחירת שירים לחופה

אנשים רבים לא מקדישים מחשבה רבה למוזיקת קבלת הפנים, ואף נותנים לתקליטן לבחור את המוזיקה בעצמו. דווקא בשלב זה, כשהאורחים נכנסים לאירוע ומתחילים לטעום את האווירה, רצוי לשים שירים שמחים ודווקא כן לקחת חלק בבחירת השירים. אם אתם אוהבים שירים ישראליים תוכלו לבחור שירי אהבה מכל הזמנים כמו "אני אשיר לך שיר" של אריק לביא, "היא כל כך יפה" של אריק סיני, "קח לך אישה" של אריק איינשטיין, "צליל מכוון" של יצחק קלפטר, "אל תשאלי אם אני אוהב" של דיויד ברוזה, "אהבת נעורי" של שלום חנוך ו"זכיתי לאהוב" של עברי לידר.

אם אתם דווקא חסידים של מוזיקה לועזית, תוכלו לבחור שירים כמו "love me do" של הביטלס, mr. tambourine man"" של בוב דילן, "one love" של בוב מארלי, More Than" Words" של אקסטרים ו- "Stars" של סימפלי רד.

שירים לחופה יכולים להיות שירים ישראליים כמו "שבועה" של רמי קליינשטיין וריטה, "אביא לך" או "הנה היא באה" של אהוד בנאי, "נשבע" של חיים משה, "בואי נגיד שאני שלך" של אלון אולארצ'יק או "תחת עץ האהבה" של נורית גלרון ויוסי בנאי.

עוד שירים לחופה, לרגע שבירת הכוס, יכולים להיות שירים כמו "תן לי כוח" של אריאל זילבר, "אדוני השופט" של אריק איינשטיין, "הילולה" של שבע, "את ואני" של שלמה ארצי, "אני אצבע את השלכת" של יורם ארבל, "להשתטות לפעמים" של גבי שושן או "תראו אותי" של מופע הארנבות של ד"ר קספר.

ולשיר הסלואו שלכם… כאן זה כבר תלוי רק בכם.